Reportáž: Vianočné štafety kat. M 1.kolo + C 2.kolo

Posledné preteky celej našej zimnej plaveckej sezóny sme zavŕšili účasťou našich najmladších plavcov kat. ,,C,, a ,,M,, na Vianočných pretekoch.

Ako prví pretekali žiaci a žiačky r.n. 2003 - 2004 v šprintérskych, 50 - metrových disciplínach. Z chlapcov najlepšie umiestnenie dosiahol Alan Benedek, ktorý skončil v kraulovom šprinte ako druhý. Naše dve dievčatá r.n. 2004, Sárka Ruszynáková dosiahla skvelé prvé a Mirka Foltínová druhé miesto. Z o rok starších žiačok si Hanka Zemánková vybojovala bronz a Ella Štefeková štvrté miesto. V prsiarskej disciplíne sa tento raz podarilo druhé miesto získať Samkovi Foltínovi a Alan skončil hneď za ním. Z dievčat sa Sárke už po druhý krát podarilo dosihnuť najcennejšiu, zlatú medailu. Z dievčat r.n. 2003 Viki Dobšovičová, znovu ukázala jej prsiarske kvality a získala zlatú medailu. Hanka Balintová skončila hneď za Viki na peknom druhom mieste. Motýlik z našich plávala iba Hanka Zemánková a napriek tomu, že na štarte bola už len jedna súperka, Hanka vyhrala s pomerne veľkým 3 - sekundovým odstupom. V znakovom šprinte sa našim chlapcom nepodarilo získať medailové umiestnenia, Maťko Mocný skončil na piatom mieste. Avšak u dievčat suverénne vyhrala naša plavkyňa, Mirka Foltínová. Na štafetový pretek sme mali postavenú chlapčenskú aj  dievčenskú štafeu. Chlapci skončili piaty, no a dievčatám sa podarilo podať skvelý výkon a získať prvé miesto ocenené pohárom, z čoho sme mali všetci veľmi veľkú radosť. Na záver si decká mohli poloviť kopu ovocia a loptičiek a samozrejme očakávaného kapra.

Druhej polovice pretekov sa zúčastnili najmenší plavci r.n. 2005 - 2006 v zložení : Riško Slovák, Peťko Duga, Danko Czaja, Hugo Sekula, Alex Kohút, Emmka Červenková, Ninka Nagyová, Ella Jonášová, Dominika Žajdlíková, Anetka Galbavá a Tamarka Šteffeková v 25 - metrov dlhých disciplínach. V kraulovej disciplíne najlepšie umiestnenie dosiahla Dominika, ktorá získala striebornú medailu. Z o rok mladších žiačok, Emmka skončila ako tretia. V prskej disciplíne  sme získali dva bronzy, vďaka Riškovi a o rok mladšiemu Hugovi. Motýlik plávala z našich iba Anetka, ktorá naplnila naše očakávania a so 4,5 s nádskokom získala skvelú zlatú medailu. Záverečnou individuálnou disciplínou bol znak. Anetke sa podarilo získať pekné druhé miesto. Na záver sa znovu plávali štafety 4*25 m voľný spôsob. Chlapci skončili na peknom štvrtom mieste. Dievčatá nasledovali kroky našich dievčat kat ,,C,, a rovnako sa im podarilo vybojovať s veľkým 6 sekundovým náskokom úžasné prvé miesto a pohár. Poslednou disciplínou celých pretekov bolo lovenie a našim dvom šikovným plavkiniam, Anetke a Dominike sa dokonca podarilo uloviť si kapra, čomu sa veľmi potešili :)

Všetky zúčastnené decká si zaslúžia pochvalu za snahu a výkony ktoré preukázali na pretekoch a samozrejme všetkým medailistom srdečne grtuľujeme a máme z Vás obrovskú radosť.:)