Reportáž: Vianočné štafety- 2002, 2003, 2004 a ml.

Vianočné štafety ako posledné preteky v tomto roku( ak nerátame naše Delfiňácke preteky) sme ukončili veľmi úspešne.

Doobedný poldeň odštartovali plavci kat.,,C,, v zložení: Jakub Miklánek, Adam Galbavý, Filip Forro, Alan Benedek, Hanka Balintová, Ela Šteffeková, Miška Vojtechová, Viki Dobšovičová, Eva Ivanusyková a Ninka Koleničová.

Začalo sa prvou disciplínou 50mK. Víťazom sa stal jeden z našich plavcov, Adam Galbavý z čoho sme mali všetci veľkú radosť! Jakub Miklánek skončil na peknom štvrtom mieste. Z dievčat celkovo, sa najlepšie umiestnila Miška Vojtechová na desiatom mieste. Viki Dobšovičová vo svojom ročníku obsadila štvrté a Ela Šteffeková piate miesto. V disciplíne 50m P si Jakub Miklánek vyplával striebornú medailu. Alan Benedek vo svojom ročníku obsadil druhé miesto. Z našich dievčat v tejto disciplíne bola najrýchlejšia Viki, celkovo šiesta, no vo svojom ročníku prvá. Škoda že Hanka Balintová bola diskvalifikovaná. Adam si do zbierky vybojoval ďalšiu zlatú medailu v disciplíne 50m D, čo nás veľmi potešilo. Jakub znovu na nie veľmi obľúbenom, ale peknom štvrtom mieste. V disiplíne 50m Z sa Filipovi Forrovi podarilo vyplávať si pekné druhé miesto. Z dievčat sa najlepšie celkovo umiestnila Miška siedma a Hanka B. vo svojom ročníku skončila tretia. Na záver sme sa všetci potešili striebru z chlapčenskej štafety na 4*50m K v zložení: Kubo, Alan, Filip, Adam. Dievčatá ( Hanka B.Viki, Ela, Miška)obsadili pekné piate miesto. Nakoniec sa všetci vrhli do bazéna, kde si vylovili kopu loptičiek a ovocia. Jakubovi sa dokonca podarilo vyloviť aj kapra:)

Poobede štartovali mladší plavci, ročník narodenia 2004 a ml.v zložení: Marek Tomko, Riško Slovák, Peťo Duga, Maťko Mocný, Maroš Hjzok, Samko Košťál, Samko Waterloos, Šimon Dúbravík Anetka Galbavá, Dominika Žajdlíková, Lívia Doupovcová, Manová Ruth, Sára Ruszynáková a Terezka Hajossyová.

V prvej disciplíne 25m K sa celkovo najlepšie umiestnil Marek Tomko ako štvrtý. Vo svojom ročníku 2005 na druhom mieste skončil Riško Slovák a Peťo Duga tretí. Z tých úplne najmlaších r.n.2006 Samko Košťál doplával ako prvý. Z dievčat celkovo Anetka Galbavá piata, vo svojom ročníku tretia. Dominika Žajdlíková  hneď za Anetkou celkovo šiesta, v ročníku štvrtá. Doupovcová Lívia deviata. vV disciplíne 25m P Riško Slovák celkovo obsadil skvelé druhé miesto, čím predbehol množstvo starších pretekárov. Samko Waterloos jedenásty. Z dievčat osadila skvelé tretie miesto Doupovcová Lívia. Hajossyová Terezka skončila piata a Ruszynáková Sára ôsma. Na 25m D naša Anetka Galbavá  rovnako ako aj jej brat Adam získala zlatú medailu so skvelým časom 21,16. V disciplíne 25m Z Marek Tomko skončil na peknom treťom mieste. Samko Košťál celkovo na šiestom mieste, avšak  v ročníku prvý, čím predpehol kopu aj o dva roky starších plavcov. Samko Waterloos doplával ôsmy. Z dievčat obsadila Dominika Žajdlíková skvelé prvé a Sára Ruszynáková tiež výborné druhé  miesto. Nakoniec sa rovnako ako doobeda tak aj pooobede plávali štafety, avšak na 4*25m K. Naši chlapci( Peťko Duga, Samko Košťál, Riško Slovák a  Marek Tomko) skončili na výbornom treťom mieste. Naša ďruhá štafeta chlapcov v zložení( Maroško Hjazok, Samko Waterloos, Mocný Maťko a Šimon Dúbravík) skončili ôsmy. Dievčatá ( Dominika Žajdlíková, Anetka Galbavá, Sára Ruszynáková a Lívia Doupovcová) boli tiež úspešné, nakoľko si vyplávali strieborné medaile.

Celkovo všetci naši zúčastnení delfiňáci boli veľmi úspešní, v čom dúfame a veríme, budeme pokračovať aj v novom roku 2013  :)