Reportáž: VEĽKÁ CENA TRNAVY 2013

Cez víkend 16. – 17.3  sme sa zúčastnili medzinárodných plaveckých pretekov: Veľká cena Trnavy – za účasti plavcov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Rakúska.

Naši plavci PK Delfín BA v zložení: Benedek Alan, Forro Filip, Galbavý Adam, Miklánek Jakub, Novosad Daniel, Tomko Marek, Vaňo Michal, Bálintová Hana, Dobšovičová Viktória, Ivanusyková Monika, Koleničová Nina, Orlovská Nikola, Psotková Michaela, Rusznyáková Sára, Vaňová Martina, Zemánková Hana, Štefaničková Lucia, Šteffeková Ella sa v tejto veľkej konkurencii nestratili a dosiahli pekné výsledky.

V sobotu doobeda  ako prví štartovali naši plavci 100 m VSP  - najlepšie miesto vo svojich kategóriách obsadili Marek – skončil siedmy a Jakub na pätnástom mieste.  Po nich štartovali naše plavkyne 100 m Prsia. Tu by som vyzdvihol Hanku Bálintovú – ktorá obsadila 3. Miesto, Hanka Zemánková 4. a Viki Dobšovičová 6 miesto.  Našu ďalšiu medailovú radosť nám opäť spravila svojím výkonom Hanka Balintová – ktorá na 100 m  Znak obsadila 3. miesto, Ella bola hneď za ňou na 4. mieste. 100 m Motýlik – Adam a Jakub 10. a 12 miesto. V sobotu poobede prvé z našich plávali Miška, Nikola a Martina 50 m VSP a skončili v druhej polovici štartového poľa. 100 m Polohové preteky dievčatá  -Nikola, Martina, Monika ( 21., 25. a 32 miesto). Sobotu poobede uzavreli svojimi poslednými štartami na 100 m Polohové preteky Adam 16.,  Jakub 17., Michal 27., Filip 30. a Daniel na 35. mieste a Miška Psotková na100 m Polohové preteky obsadila celkové 42. miesto.

V nedeľu - disciplína 100 m Polohové preteky nám priniesla skvelý výkon Hanky Zemánkovej, ktorá skončila na nepopulárnej 4 pozícii, za ňou sa umiestnili Ella Šteffeková 8., Hanka Bálintová 9., Nina 18., a Sára 23. 100 m Polohové preteky chlapcov – Marek a Alan 6. resp. 8. Miesto. V preteku 100 m VSP dievčatá sme znovu siahali na medailu. Hanka B., Hanka Z, Viktória a Ella skončili vo svojej kategórii tesne za sebou a aj za medailovými pozíciami -  4., 5., 7. a 8. miesto.  200 m Prsia  - Lucia 27. a Martina 30. Asi o najväčšie prekvapenie ( príjemné J ), sa na týchto pretekoch pre nás postaral Miško Vaňo, ktorý na 100 m Prsia obsadil vo svojej kategórii pekné 5 miesto, až za ním sa umiestnili Jakub, Adam a Dano ( 7, 12, 15 ). Na 200 m Znak nás potešila Nikola, ktorá skončila “ až “ na 34. mieste – ale svoj osobný rekord si vylepšila o viac ako 27 sekúnd!Ako poslední z našich na tomto podujatí štartovali chlapci 100 m Znak  - Jakub, Filip, Michal a Daniel (19, 22, 28, 29). Marek a Alan vo svojej kategórii dosiahli navlas rovnaký čas 1:40.83 a spoločne obsadili 10. Miesto.

Celkovo by sme chceli pochváliť všetkých našich zúčastnených plavcov, za výkony a mnoho osobných rekordov, ktoré na týchto pretekoch dosiahli.

Tieto preteky nám dali zrkadlo, kde sa nachádzame v konkurencii nie len Slovenských, ale aj zahraničných klubov. Zistili sme, že ak na tréningoch zo seba budeme odovzdávať maximum, úspechy sa dostavia v podobe zlepšených osobných výkonov a niekedy aj umiestnením na stupni víťazov. J

V neposlednom rade by sme chceli poďakovať rodičom za ochotu a pomoc pri organizovaní dopravy na preteky.