Reportáž: Štúrovské stovky 2014

Na pretekoch v Štúrove sme sa zúčastnili v hojnom počte, 14 plavcov Pk Delfín Bratislava !

Plavci kategórie A,B,J a S plávali 100m dlhé disciplíny a mladší plavci kategórie C a M 50m dlhé disciplíny.

Ako prví začínali muži disciplínou 100m P. Z našich plavcov sa podarilo dosiahnuť v ročníku 2002 Jakubovi Miklánkovi striebornú medailu a z o rok starších plavcov, Miškovi Vaňovi bronzovú s osobákom o dve sekundy. Henrich Hegeduš tiež s osobákom o dve sekundy doplával na piatom mieste. Z dievčat sa najlepšie umiestnila Hanka Zemánková ako piata. Niki Orlovská a Maťka Vaňová  si zaplávali nové osobáky. Z  našich mladších plavcov na 50m prsia sa najlepšie umiestnila Emmka Červenková, ako desiata. V druhej disciplíne ranného poldňa 100m Z sa naši plavci umiestnili nasledovne: Jakub šiesty, Henrich siedmy, Miško pätnásty, Maťka pätnásta, Niki šesnásta, v mladšom ročníku 2003 sa našim plavkyniam Ele Šteffekovej spolu s Hankou Zemánkovou podarilo zaplávať na vlas rovnaký čas a skončili na spoločnom deviatom mieste.

Po kratšej obedovej prestávke nasledoval poobedný poldeň. Disciplína 100m delfín sa z našich plavcov nikomu veľmi nepodarila, až na Elu Šteffekovú, ktorá si zaplávala osobný rekord, s ktorým sa umiestnila na piatom mieste. Z mladších plavcov kategórie C a M plávali 50m delfín iba Dominika Žajdlíková, skončila ako dvanásta, Peťko Duga a Šimon Dúbravík doplávali vo svojom ročníku ako osemnásty. V poslednej disciplíne 100m kraul sme skončili nasledovne: Jakubovi ušlo o vlas tretie miesto a skončil ako štvrtý, Henrich s dvojsekundovým osobákom siedmy a rovnako si aj Miško zaplával osobný rekord o dve sekundy a doplával deviaty. Z dievčat si  zaplávala pekný osobák iba Maťka. Z našich najmladších plavcov sa pretekov statočne zúčastnili aj Tamarka Šteffeková, Ninka Nagyová a úplne najmladšia plavkyňa Sabinka Szedláková.

Medailistom srdečne gratulujeme, taktiež máme radosť zo všetkých  zaplávaných osobných rekordov ako aj z našich najmladších plavcov, ktorí sa statočne postavili na štartový blok a každú zo svojich disciplín odplávali s plným nasadením :)