Reportáž: Štúrovské stovky

V piatok dňa 31.8. 2012 sa náš plavecký klub PK Delfín Bratislava vypravil na preteky Štúrovské stovky. Samotné preteky sa konali na druhý deň v sobotu. Naši nádejní plavci v kateg. B, C a najmladší M po prvý krát okúsili podmienky pretekov na otvorenom bazéne.

Prvý-doobedný poldeň sa niesol v upršanom počasí, ale naši plavci sa ani v takýchto tvrdých podmienkach nenechali zahanbiť. Ako prvý sa na disciplínu 100m P vrhol Miško Vaňo. Po pár minútach štartovala Miškova sestra Maťka, ktorá svojim 5 sekundovým osobákom uzavrela prvú desinu. Potom nasledovala trať 50m P v ktorej sme získali dve zemiakové medaile vďaka Jakubovi Miklánkovi, zlepšením času o 2 sekundy a H. Balintovej, ktorú prenasledovala Viki Dobšovičová na peknom piatom mieste. V disciplíne 50m Z sme znova získali dve zemiakové od H. Balintovej a jednej z najmladších členiek našej výpravy Anetky Galbavej, ktorú naháňala Dominika Žajdlíková na piatom mieste. Chcela by som podotknúť že týmito výkonmi naše najmladšie členky prekonali aj o jeden rok staršie žiačky.

Druhý poldeň nám po výdatnom obede a konečne očakávanom vyčasenom, slnečnom a teplom počasí priniesol viac radosti, nakoľko Marek Tomko, najmladší z našich chlapcov, získal dve druhé miesta v disciplínach 50K a 50D, kde sa mu podarilo zlepšiť čas až o neuveriteľných 5 sekúnd. A znova sme pokračovali v zbierke našich zemiakových medailí v disciplíne 50m K, ktoré nám vybojovali H. Zemanková a Adam, ktorému sa konečne podarilo prekonať hranicu 36 s. časom 35,61. Táto dvojica tiež získala piate miesto v disciplíne 50m D. Za snahu by som ocenila aj Mišku Psotkovú, Tamarku Dzuríčkovú a Niki Orlovskú, ktorá pred pretekmi absolvovala vyčerpávajúcu túru, čo sa mohlo odzrkadliť na jej výkonoch.

Celkovo by som chcela všetkých pochváliť za snahu a osobné rekordy, ktoré dosiahli vzhľadom na výpadok tréningov počas prázdnin a povzbudiť do nového školského roka, ktorý so sebou prináša pravidelný tréningový proces a hromadu pretekov pred nami, na ktorých máme možnosť zlepšiť si osobné rekordy a najmä premeniť tie naše zemiakové medaile na pódiové umiestnenia. :)