Reportáž: Preteky v B.Štiavnici pre nás veľmi úspešné

Preteky v B.Štiavnici sa pre nás skončili veľmi úspešne, získali sme 12 medailí !!!

Do B.Štiavnice sa vybrala delfiňácka výprava v počte 18 pretekárov, dvoch trénerov a podporného tímu ( Marekovho a Adamovho tatina) :)

Prvý sobotňajší, pretekový poldeň sa začal až poobede disciplínou 50m voľný spôsob. Najlepšie skončili na štvrtom mieste z kat. B Adam Galbavý a v kat. C Marek Tomko a z dievčat rovnako štvrtá Hanka Zemánková. Všetci traja si tiež spravili pekné osobáky.

V ďalšej disciplíne 100m P nás veľmi prekvapili a potešili naše tri dievčatá z kat. C, Viki Dobšovičová si vyplávala skvelé prvé miesto s neuveriteľným osobákom o 6s, hneď za ňou Hanka Zemánková tiež super osobák o 5s a na štvrtom mieste Hanka Balintová. Zo starších, kat. B Maťka Vaňová doplávala ôsma a z kat. A Lucka Štefaničková siedma. Z chlapcov kat. C si Alan Benedek vyplával piate miesto a kat. B Jakub ôsme. 100m Motýlik z našich plával iba Adam a s 2s zaostávaním za svojim osobákom skončil ako piaty. V disciplíne 50m Z doplávala na najlepšom štvrtom mieste Hanka B. a zo starších žiačok kat. B Niki Orlovská siedma a o dve miesta za ňou, Miška Vojtechová, deviata. Z chlapcov si v tejto disciplíne urobil Filip Forro 2s osobák a skončil desiaty.

Poslednou disciplínou sobotňajšieho poldňa bola 100m PP, ktorú plávali všetci naši zúčastnení plavci a vďaka Marekovi a Hanke Z. sa nám podarilo získať dva bronzy, z čoho sme sa na záver všetci veľmi tešili.

Na druhý deň ráno sa začínalo disciplínou 100m K, kde sa Hanke Z. znovu podarilo vyplávať medailu - striebornú. Ostatní si v tejto disciplíne zaplávali pekné osobáčiky, najmä Filip s 6s odskokom. V druhej disciplíne 50m P sa našim trom dievčatám podarilo splniť naše očakávania a znovu sa im podarilo vybojovať, Viki ako v sobotu zlatú medailu a Hanky si nám vymenili poradie, Hanka B. strieborná a Hanka Z. štvrtá. Zo starších kat. B sa striebornú medailu podarilo vybojovať aj Maťke Vaňovej. Sára Ruszynáková z kat. C doplávala ako pätnásta. Z chlapcov najlepšie skončili z kat.C Alan, ktorému sa tiež podarilo získať medailu - bronzovú a hneď za ním teda ako štvrtý doplával Samko Foltín a Samko Waterloos skončil šiesty.vZo starších kat. B Jakub Miklánek doplával siedmy.

Nasledovala predposledná disciplína 100m Z. Z našich chlapcov si ju odplával iba Filip a so 6s osobákom skončil ôsmy. Z dievčat si vybojovala už druhý bronz Hanka B. a z kat. B Niki Orlovská obsadila siedme miesto a rovnakú priečku, ale v kat. C dosiahla Mirka Fotlínová. Miške Psotkovej sa aj v 50m aj v 100m Z podarilo uzavreť prvú desinu.

Poslednou disciplínou pre našich plavcov bol 50m Motýlik, kde sa našej šikovnej dvojici plavcov v kat.C Hanke Z. a Marekovi s osobnými rekordami, podarili získať strieborné medaile.V kat. B si pekné osobáky zaplávali aj naši traja chlapci v poradí Adam desiaty, Jakub jedenásty a Filip dvanásty. Z dievčat si osobný rekord vyplávala Maťka, s ktorým uzavrela prvú desinu.

Celkovo bola naša Delfiňácka výprava veľmi úspešná, či už v počte získaných medailí, ako dosiahnutých osobných rekordov, z čoho sme mali všetci veľkú radosť a veríme, že takto budeme pokračovať aj v nasledujúcich pretekoch, plne odštartovanej zimnej plaveckej sezóny.