Reportáž: Nové Zámky

Na pretekoch v Nových Zámkoch sme získali neuveriteľných 17 medailí !!!

Preteky sa začínali disciplínou 100mZ. Z našich plavcov sa podarilo Filipovi získať bronzovú medailu, napriek tomu, že za svojim osobným rekordom zaostal o tri sekundy. Z dievčat doplávali skoro s rovnakým časom, Monika štvrtá a Niki tesne za ňou piata o 9 stotín sekundy. V ďalšej disciplíne 200m prsia boli bohužiaľ diskvalifikovaní dvaja naši plavci Miško a Samko, čomu sme sa veľmi nepotešili, lebo Samko by si zaplával celkom pekný osobný rekord. Ale náladu nám vylepšil výkon Maťky, ktorá získala v tejto prsiarskej disciplíne striebornú medailu. V šprintérskej disciplíne 50 m delfín boli úspešné naše dve dievčatá v ročníku jedenásť ročných, Hanka Zemánková obsadila pekné tretie miesto a z o rok starších Miška Vojtechová tiež bronzová. V disciplíne 200m voľný spôsob sa Niki podarilo zaplávať si veľký osobák s ktorým skončila na piatom mieste. Na rovnakých priečkach ako Niki, ale každá v inom ročníku doplávala aj Hanka Zemánková a Miška Psotková. V dalšej disciplíne 50m prsia, naši súrodenci Vaňovci preukázali šprintérske vlohy a počínali si veľmi úspešne, nakoľko Miško získal bronzovú medailu a Maťka  striebornú. Z doobedňajšieho poldňa sme si už odnášali šesť medailí a to sme mali pred sebou ešte druhý poldeň.

Poobede sa začínalo kraulovým 50m šprintom, kde sa Adamovi v plnom nasadení podarilo vyplávať si skvelé druhé miesto. Miško ako šprintér v tejto disciplíne skončil tiež úspešne s osobákom a bronzom na krku, čo nás všetkých pozitívne naštartovalo do ďalších dosciplín. Z dievčat najlepšie umiestnenie získala Hanka Zemánková, ktorá si štvrtú priečku rozdelila s plavkyňou z plaveckého klubu Piraňa Topolčany s na vlas rovnakým časom. Pekné piate miesta obsadili aj Eva a z o rok starších žiačok Niki. V disciplíne 100m prsia sme boli veľmi úspešní. Zadarilo sa aj naším najmladším zúčastneným plavcom, keď Alan skončil na skvelom treťom a Samko piatom mieste. Miško v o dva roky staršom ročníku pokračoval v zbieraní medailí a tentokrát to bol bronz. Rovnako nezaháľala ani Maťka, ktorá preukázala svoje prsiarske zručnosti a skončila tretia. V ročníku jedenásť ročných dievčat sa druhú bronzovú medailu podarilo získať Hanke Zemánkovej. V disciplíne 50m znak dokázala obsadiť pekné tretie miesto Monika. Na 100m voľný spôsob podal neuveriteľný výkon Adam, kde si urobil osobák až o tri sekundy a skoro zaútočil na prvé miesto, ktoré mu ušlo len o 51 stotín sekundy a teda skončil na skvelom druhom mieste. Z našich žiačok dosiahla najlepšie umiestnenie Niki aj keď na peknom, ale bohužiaľ štvrtom mieste. V pre nás poslednej disciplíne 200m znak sme boli veľmi úspešní zásluhou Filipa, ktorý si obhájil svoj osobný rekord a skončil veľmi dobre, ako tretí. Našim žiačkam sa podarilo dosiahnuť neuveriteľné, Monike prvé a Niki druhé miesto, čomu sme sa na záver pretekov veľmi potešili :)

Tieto preteky sa pre nás skončili v počte medailí veľmi úspešne z čoho máme veľmi veľkú radosť, rovnako ako aj z osobných rekordov ktoré sa nám podarilo zaplávať. Taktiež boli tieto preteky pre niektorých dobrou skúsenosťou a ponaučením do budúcnosti, z čoho netreba byť smutný, ale treba si na tieto chyby dávať pozor a vyvarovať sa ich na ďalších pretekoch.