Reportáž: Nové Zámky

V sobotu 20.10. 2012 sa  naša športová skupina vybrala na preteky do Nových Zámkov.  Odchádzali sme veľmi zavčasu ráno a tak si niektorí z nás v autobuse ešte zdriemli, aby boli na pretekoch svieži a plný sily.

Samotné preteky zahájila disciplína 50m K chlapci. Ako prvý do vody skákal jeden z našich najmladších, Riško Slovák, ktorý na svojich premiérových pretekoch dokázal získať hneď dve medaile z oboch disciplín, ktoré plával. Ďalší z mladších plavcov Marek Tomko obsadil  v tejto disciplíne veľmi pekné štvrté miesto s osobným rekordom 39,84, čím prekonal hranicu štyridsiatich sekúnd. V nasledujúcich rozplavbách sa do vody vrhli aj naši starší a skúsenejší plavci. Miško Vaňo, Daniel Novosad, Filip Forro, Jakub Miklánek, ktorý obsadil pomerne slušné šieste miesto a Adam Galbavý, ktorý nám vybojoval skvelé druhé miesto v podobe hlinenej medaily. Z dievčat ako prvé štartovali znovu najprv naše najmladšie plavkyne. Dominika Žajdlíková, ktorej ušlo tretie miesto len o 1 sekundu a Sára Ruszynáková, ktorá si vybojovala tretie miesto. Ako ďalšie sa na štart postavili Viki Dobšovičová a Hanka Zemánková, ktorá obsadila pekné štvrté miesto. Zo starších dievčat nás zastupovali Monika a Eva Ivanusikové, Daniela Štefaničková, Miška Vojtechová a Niki Orlovská, ktoré si vyplávali pekné osobáky.

Druhá disciplína bola 100m Z, ktorú mohli plávať len staršie ročníky. Z našich chlapcov Miško, Daniel a Filip a z dievčat  Hanka Z.,Viki, Niki, Miška, Daniela, Evka a Monika , ktorú však v tejto disciplíne diskvalifikovali. V disciplíne 50m D najlepšie dopadol Adam so štvrtým miestom a na šiestom mieste Jakub. Napriek tomu, že to neboli medailové umiestnenia, boli to dobré výkony, nakoľko si obidvaja dokázali za týždeň zlepšiť časy na 50m až o dve sekundy. Z dievčat obsadila pekné, ale neobľúbené štvrté miesto Niki. V disciplíne 100m P sa z našich najlepšie umiestnili Jakub Miklánek na štvrtom mieste, hneď za ním na piatej priečke Adam a rovnako dievčatá Hanka Z. štvrtá a Viki piata.

Prvá poobedná disciplína  bola 50m Z. Tu štartovali ako prví znovu naši najmladší. Riško a Sárka obsadili druhé miesto a Dominika znovu štvrté. Marek  svojim časom 47,51 dosiahol piate miesto. Zo starších sa najlepšie umiestnil Adam, šieste miesto, aj keď znak nie je jeho preferovaná disciplína. U starších dievčat  bolo najlepšie šieste miesto, ktoré vybojovali vo svojich ročníkoch Hanka Z. a Niki. Celý sobotný pretek uzatvárala najnáročnejšia disciplína  200m PP, ktorú všetci v pohode odplávali aj keď pred štartom mali poniektorí menšie obavy :). Naši chlapci vybojovali, Miško deviate, Filip siedme, Adam piate a Jakubovi  bohužiaľ ušlo  tretie miesto o necelú sekundu. Z dievčat si túto disciplínu vyskúšali iba naše najstaršie z dievčat Niki a Monika.

Všetkým gratulujeme, u starších najmä k osobným rekordom, ktorými dosiahli poväčšine pekné umiestnenia a mladším k ich prvým medailám. :)