Reportáž: Neoficiálne M SR v plávaní kat. "C"

Ahojte Delfiňáci,

Máme za sebou vrchol sezóny (pre "céčkarov"), neoficiálne Majstrovstvá slovenska v plávaní kat. "C" ako plavci medzi sebou volajú preteky, O pohár mesta Handlová v plávaní žiakov kategórie "C", ktorý sa každoročne koná posledný májový víkend. Náš klub PK Delfín BA na pretekoch reprezentovalo 7 plavcov: 5 dievčat a 2 chlapci. Hneď na úvod sa chcem všetkým poďakovať za snahu a úsilie, ktoré vložili do každého štartu, aby dosiahli čo najlepšie výsledky a umiestnenie pre seba a samozrejme aj pre náš klub.

Poďme pekne po poriadku. V piatok večer v rámci prípravy sme zdolali tím z ORCA Bratislava vo Freesbee. Čo nás naladilo víťazne na preteky, aj keď vášne schladila a do reality nás dostala hneď prvá disciplína. Preteky začali v sobotu ráno disciplínou 50m VSP, čo nie je naša silná stránka. Viac nás potešila disciplína 100m Znak žiačky, kde si Ela Šteffeková výplávala v konkurencii 36 súperiek vynikajúce 3. miesto. Skvelý výkon podala aj  Hanka Bálintová a obsadila pekné 6. miesto. Vo vek. kategórii 2004r. v rovnakej disciplíne ušla Mirke Foltínovej medaila o 4 desatinky a obsadila nepopulárne 4. miesto. Bronzovú medailu pre náš tím priniesol doobeda aj Marek Tomko v disciplíne 200m VSP. Pekné 8. miesto si vyplával v rovnakej disciplíne u starších aj Alan Benedek. Poobede sme mali pomalší rozbeh a úsmev na pery priniesli snáď v disciplíne 50m Prsia Hanka Balintová, ktorá obsadila pekné 5. miesto a v tesnom závese na 7. mieste doplávala aj Hanka Zemánková. Tretia z tímu Viki Dobšovičová dohmatla na 12. mieste, ale musím povedať, že medzi 7. až 12. miestom bol minimálny rozdiel, čo v konkurencii 54 plavkýň nie je zlý výsledok aj keď očakávania a určite aj potenciál mali naše baby určite aj na lepšie umiestnenia. Za zmienku stojí určite 10. miesto Mareka Tomka, ktorý si dúfam navždy zapamätá, že plavky si treba pred štartom zaviazať, lebo na kolenách trochu zavadzajú. Nekoncentrovaný výkon podčiarkla aj diskvalifikácia našej štafety na 4 x 50m VSP, za predčasné odskočenie pri striedaní člena štafety. Naši plavci si dúfam zažili ako veľmi môže nekoncentrovaný výkon poznačiť celkový výsledok z pretekov. Čo ma samozrejme neodradilo zaradiť do večerného programu návštevu kolotočov, čo sa ukázalo ako kľúčové pre pozdvihnutie morálky a tímového ducha. V nedeľu to bolo o poznanie lepšie na úvod sa naše plavkyne natlačili vedľa seba do výsledkovej listiny v disciplíne 100m P na 7. až 9. miesto v poradí 7. Hanka Balintová, 8. Hanka Zemánková,a 9. Viki Dobšovičová. O poznanie koncentrovanejší výkon predviedol Marek Tomko v disciplíne 50m Znak obsadil skvelé 2. miesto. V rovnakej disciplíne obsadila výborné 8. miesto aj Ela Šteffeková. Zabojovala aj Mirka Foltínová a obsadila u mladších pekné 9. miesto. Pre Mirku toto bola veľká škola a dúfam, že ju to nakopne do ďalšieho tréningu a svoj talent pretaví aj do výraznejších úspechov. V kraľovskej disciplíne 200m PP chlapci nechali posledné zbytky síl a Alan Benedek si vyplával pekné 9. miesto, trochu ma mrzí  zemiaková medaila Mareka Tomka, ktorý do toho dal určte všetko, ale na technike musíme výrazne popracovať a verím, že na jeseň mu už stupne víťazov neujdú. Na dno síl si v rovnakej disciplíne siahli aj dievčatá a naša Hanka Zemánková si v silnej konkurencii vyplávala pekné 8. miesto.

Vrcholom pretekov bola určite štafeta 4x 50m polohové preteky. Naše dievčatá v zložení Hanka Balintová (znak), Viki Dobšovičová (prsia), Hanka Zemánková (motýlik) a finišovala Ela Šteffeková (kraul) predviedli excelentný výkon, za ktorý im patrí veľké ďakujem, pretože ukázali veľkú morálku a tímové srdce a v silnej konkurencii obsadili úžasné 3. miesto, len tesne za kočkami z STU. Hala burácala a baby predviedli famózny kolektívny výkon.

Veľmi sa teším hlavne z nasadenia a úžasného tímového ducha celého nášho tímu za čo im ešte raz veľmi pekne ďakujem. Dúfam, že nás to povzbudí ešte do lepších výkonov a samozrejme prinesie pohodu aj na tréning.

Za celý tím reportáž prináša: tréner Rado