Reportáž: MSR mladších žiakov v Košiciach

Na preteky do Košíc sme vyrážali v piatok za včas rána, vláčikom z Hlavnej stanice. Po príchode sme si dali obed a krátky oddych a hor sa do bazéna.

Prvé rozplavby sa začínali disciplínou 100m delfín. Z našich plával iba Adam, ktorý sa napriek zaostaniu za svojim osobným rekordom zmestil do prvej desiatky a doplával ako deviaty. Nasledovala vytrvalostná disciplína 400m kraul. Filip si spravil pekný osobák o šesť sekúnd, s ktorým skončil na desiatom mieste. Túto disciplín si po prvý krát na 50m dlhom bazéne zaplával aj Alan a skončil jedenásty. Treťou disciplínou prvého poldňa bol 200m polohový pretek. Ela si zaplávala neuveriteľný 15 sekundový osobák a skončila trinásta. Adamovi a Jakubovi  sa nepodarilo obhájiť si osobný rekord. V záverečnej individuálnej disciplíne 100m znak Filip dosiahol veľmi pekné, zato neobľúbené štvrté miesto, kde zaostal za tretím iba o tri stotiny sekundy, bohužiaľ vždy musí byť aj niekto štvrtý. Z dievčat si pekný osobák v tejto disciplíne zaplávala Ela, o tri sekundy. Na koniec dlhého dňa sme sa potešili, vďaka našim chlapcom, ktorí bojovali na 100% a v štafetovom preteku na 4*100m polohový pretek skončili na skvelom treťom mieste.

V sobotný ranný poldeň sa začínalo disciplínou 100m prsia žiaci. Jakub podal veľmi dobrý výkon a s osobným rekordom o dve sekundy skončil ako piaty. Hanka s Elou si taktiež zaplávali osobáky. Disciplína 100m voľný spôsob sa našim plavcom veľmi nevydarila, okrem Alana ktorý si spravil malý osobáčik. Na 200m delfín sa z našich plavcov na štart nepostavil nikto, nakoľko sme mali aspoň dlhšiu pauzu na zregenerovanie pred štafetovým pretekom na 4*100m voľný pôsob. Naši chlapci tvrdo bojovali až do samého konca so súperom STU Trnava, no nakoniec obhájili svoje bronzové kvality, z čoho sme mali už po druhý krát veľkú radosť.

Po troj hodinovej obednej pauze sme sa znova vracali do priestorov plavárne. Začalo sa disciplínou 200m voľný spôsob žiačky. Všetkým trom našim dievčatám Ele, Viki aj Hanke sa podarilo zaplávať si osobné rekordy. Z  chlapcov Alanovi a tiež aj Filipovi, avšak vďaka jeho nedočkavosti skočil tesne pred štartovým povelom a bol diskvalifikovaný. Na náročnú disciplínu 400m polohový pretek sa z našich pretekárov na štart postavil Jakub a napriek tomu, že zaostal za svojim osobákom o jednu sekundu umiestnil sa na peknom šiestom mieste. V znakovej disciplíne tento krát na 200m dlhej trati skončil Filip znovu ako štvrtý, avšak to už nebolo iba o chlp. Pekný výkon podal tiež Adam, skončil ako deviaty a v o rok mladších žiakoch Alan jedenásty. Z dievčat skvele plávala Hanka a s osobákom o sedem sekúnd obsadila ôsme miesto.

Záverečný nedeľný poldeň odštartovali šprinty na 50m voľný spôsob žiaci. Naši sa umiestnili nasledovne: Filip ôsmy, Adam štrnásty a Jakub s osobákom pätnásty. Z o rok mladších žiakov Alan s malým osobáčikom doplával na štrnástom mieste. Dievčatám sa v tejto  disciplíne nepodarilo zlepšiť si časy. V disciplíne 200m prsia sa všetkým našim plavcom podarilo zaplávať si osobné rekordy a skončili: Jakub šiesty, Viki siedma, Hanka jedenásta. Vo vytrvalostnej a zároveň najdlhšej disciplíne celých majstrovstiev sa na Adamovi a aj Filipovi podpísala únava z celých pretekov a nepodarilo sa im potvrdiť si osobný rekord.

Celkovo hodnotím MSR v Košiciach ako úspešné, najmä vďaka tímovej spolupráci našich chlapcov, ktorí nám vybojovali dve bronzové medaile zo štafiet, samozrejme za oduševneného povzbudzovania našich dievčat :) Taktiež sa každému podarilo spraviť si na určitých disciplínach osobné rekordy a samozrejme sme si tiež odniesli ďalšie skúsenosti, ako aj ponaučenia do budúcnosti.