Reportáž: KMŽ A+B, jun.,sen.

Oneskorene, ale predsa reportáž z 3. a 4. kola KMŽ kat. A, B, jun. a sen.

V nedeľu 21.4 2013 sme sa zúčastnili tretieho a štvrtého, zároveň posledného kola Krajských majstrovstiev žiakov kat. A, B, juniorov a seniorov.

Preteky sa začali neobvykle dievčenskými rozplavbami, disciplínou 100m K. Najlepšie skončila Niki Orlovská na 11. mieste. Z našich chlapcov bol najrýchlejší Adam a vyplával si 6. miesto. V disciplíne 50m P dominovali súrodenci Maťka a Mišo Vaňovci, kde sa Maťke podarilo dosiahnuť skvelé prvé miesto a Miškovi druhé miesto. Jakub skončil štvrtý. V disciplíne 200m PP sa najlepšie umiestnil Jakub znova na štvrtom mieste, Adam na siedmom a Filip na deviatom mieste. Z dievčat v tejto disciplíne Maťka uzavrela prvú desiatku. V disciplíne 100m Z si Niki zaplávala pekný čas 1:25,19, s ktorým obsadila štvrté miesto. Monika dplávala ako siedma a Miška V. deviata. Zo starších žiačok Miška P. uzavrela prvú desinu.

Poobedný poldeň sa začal disciplínou 50m K, kde si Adam vyplával štvrté miesto a Jakub desiate. Z dievčat bola najrýchlejšia Niki na piatom mieste s pekným osobákom. Zo staršej kat.13-14. roč. si Lucia vyplávala ôsme miesto. Na disciplíne 100m P sa znovu najlepšie umiestnili Vaňovci, Miško tretí a Maťka štvrtá. Monika skončila šiesta, aj keď prsia niesu veľmi jej obľúbenou disciplínou:). Daniel N. doplával ako siedmy.

Záverečnú, vytrvalostnú disciplínu 400m K si premiérovo na pretekoch užil Jakub, ktorý skončil na peknom treťom mieste, Adam na piatom a Filip na desiatom mieste. Z mladších dievčat v kat.11-12.roč. Niki doplávala deviata a zo starších žiačok, Lucia ôsma.

V tomto poslednom kole KMŽ nás niektorí z Vás príjemne prekvapili a zároveň potešili, či už umiestneniami, alebo časmi,  z čoho sme mali veľkú radosť.

Na záver, KMŽ pre Vás predstavovali prípravné preteky , kde ste si mohli otestovať svoju aktuálnu výkonnosť a zaplávať si osobné rekordy, s ktorími sa budete nominovať na MSR.