Reportáž: Cena Popradu

Pretekov v Poprade sa zúčastnila naša PK Delfiňácka výprava v nasledovnom, zložení:

Mirka Foltínová, Niki Orlovská, Sárka Rusznyaková, Maťka Vaňová, Miška Psotková, Samko Foltín, Samko Waterloos, Šimon Dúbravík, Peťko Duga, Henrich Hegeduš, Miško Vaňo, Ivanusyková Monika a Ivanusyková Eva.

Preteky sa začínali už v piatok poobede disciplínou 50m delfín. Z našich chlapcov plával iba Miško, ktorý si spravil pekný osobný rekord. Z dievčat podala pekný výkon Mirka Foltínová a skončila na šiestom mieste. Staršie dievčatá Eva a Niki si zaplávali pekné osobáky. Na druhej disciplíne 100m prsia sa našim starším chlapcom Mišovi a Henrichovi nepodarilo dosiahnuť úroveň osobných rekordov. Z mladších menej skúsenejších plavcov si túto disciplínu vyskúšali Samko W. na sedemnástom a Peťko dvadsiatom prvom mieste. V kategórii 11 - 12 ročných, Samko F. skončil sedemnásty. Z dievčat dosiahla najlepšie umiestnenie Sára, ako dvanásta. V disciplíne 200m znak sa z našich plavcov najlepšie umiestnil Henrich, ako  trinásty. Vo vysoko obsadenej disciplíne 100m voľný spôsob, sa najlepšie umiestnil Samko W. na dvanástom mieste. Z dievčat sa Mirke podarilo zaplávať pekný výkon a čas s ktorým získala skvelé druhé miesto. Sára skončila deviata. Tým sme uzavreli ešte len prvý, zato dlhý a náročný piatkový poldeň.

V sobotu sa začínalo disciplínou 100m znak, kde sa našej  Mirke hneď podarilo podať skvelý výkon a získať striebro. V šprintérskej disciplíne 50m prsia pekné šieste miesto dosiahla Sára. Z chlapcov ako obvykle v tejto disciplíne dobrý výkon podal Miško a skončil na ôsmom mieste. V disciplíne 200m voľný spôsob ušlo bohužiaľ Mirke tretie miesto a skončila teda ako štvrtá, čo je tiež veľmi pekná priečka. V pre nás poslednej disciplíne náročného a dlhého sobotňajšieho dňa sa Mirke podarilo získať pre nás ešte jednu bronzovú medailu, z čoho sme mali nakoniec dňa všetci veľkú radosť. Z chlapcov sa v tejto disciplíne najlepšie umiestnenie podarilo dosiahnuť Samkovi W. na jedenástom mieste.

V posledný nedelňajší poldeň naši plavci ešte plávali  200m polohový pretek, kde najlepšie skončila Mirka, piata  a v záverečnej individuálnej disciplíne celých pretekov 50m voľný spôsob sa podarilo medailu a skvelé druhé miesto získať Sáre.

Z týchto pretekov sme si neodniesli len medaile, za ktoré vďačíme Mirke a Sárke, ale aj zážitok z pekne pripravených pretekov, nové skúsenosti, možnosť vidieť plávať skvelých plavcov v open kategórii, odučiť sa od nich nové veci čo nás môžu ďalej posúvať k motivácii a zlepšovaniu  výkonov :)