Reportáž: Banská Štiavnica

Milí Delfiňáci, druhé preteky sú úspešne za nami. Konečne sme ukončili sériu našich nie veľmi obľúbených zemiakových medailí a po poctivom a svedomitom prístupe k začiatku tréningového procesu sa dostavili očakávané  výsledky.

V sobotu 13.10. 2012 sa náši plavci PK Delfín vypravili na preteky do Banskej Štiavnice. Z Bratislavy sme vyrážali v sobotu ráno, nakoľko preteky sa začínali až na obed. Po 2,5 hodinovom sedení v autobuse sme konečne dorazili do Štiavnice. Najprv sme sa išli ubytovať na náš hotel :) a potom sme plní očakávania vyrazili na plaváreň.

Preteky odštartovali ako prvé dievčatá disciplínou 50m K a následne po nich chlapci. Po chlapčenských rozplavbách sme sa už tešili z prvého  úspechu vďaka Adamovi Galbavému , ktorý dosiahol veľmi pekné tretie miesto. Nasledovala disciplína 100m P ženy, kde Viki vo svojom ročníku obsadila prvé miesto a bola prenasledovaná Hankou B. na druhom mieste. U chlapcov nám znovu úsmev na perách prinieslo skvelé druhé miesto Jakuba. Škoda že Adama v tejto disciplíne diskvalifikovali, tiež to mohol byť pekný osobák. Ďalší úspech z ktorého sme mali radosť bola disciplína 100m PP, kde sa Jakub umiestnil na treťom mieste.

V nedeľu začínali chlapci s disciplínou 100m K, kedy Adamovi ušlo tretie miesto len o jednu sekundu, avšak s výborným osobákom 1:18,79 s. Túto zemiakovú medailu si však Adam hneď vynahradil na 50m P tretím miestom, ktorím bol v pätách Jakubovi na striebornej pozícií s veľmi dobrým časom 44,47 s. U dievčat skončila najlepšie vo svojom ročníku Hanka B. V poslednej disciplíne 50m D sme nedosiahli pódiové umiestnenia, avšak piate miesto Adama a prvé miesto Hanky Z. vo svojom ročníku  s pekným časom 46,47s. sú tiež hodnotné výkony.

Všetkých ostatných, nespomenutých chválime za snahu a osobné rekordy, ktoré si na pretekoch zaplávali. Celkovo by sme zhodnotili, že  niektorí z Vás sa viditeľne posunuli vpred, z čoho máme veľkú radosť a dúfame, že touto cestou budeme postupovať aj naďalej.